UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@Sasza - Jak najbardziej. W roku 1935 niemiecki Elbing w języku polskim nazywany był Elblągiem, a mieszkaniec elblążaninem. Dziś też przecież nie mówimy London i londończyk, tylko Londyn i londyńczyk, choć miasto to nie jest polskie.


Anuluj