UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@Sasza - Jak najbardziej. W roku 1935 niemiecki Elbing w języku polskim nazywany był Elblągiem, a mieszkaniec elblążaninem. Dziś też przecież nie mówimy London i londończyk, tylko Londyn i londyńczyk, choć miasto to nie jest polskie.