UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Lucek powiedz w jaki sposób barka o ładowności 700 ton jest droższa w transporcie od 30 tirow z 30 kierowcami? A transport Śródlądowy ma się dobrze w UE. W Niemczech przez niski stan wody w Labie i Renie dlawiona jest niemiecka gospodarka To cytat z business insider. ,,Co ciekawe, niemiecki przemysł, jak i cała gospodarka jest po części dławiona przez problemy logistyczne wywołane niskim poziomem wód w rzekach - szczególnie w Renie oraz Łabie. Firmy przez to muszą inwestować więcej środków w zaopatrzenie swoich zakładów i transport towarów. Frachtowce nie mogą być obciążane tak jak dotąd, w przeciwnym razie utkną na mieliznach. Na najdłuższej rzece Niemiec ? Renie ? niektóre statki musiały zredukować przewożoną ilość ładunku o dwie trzecie ? informował w zeszłym roku Roberto Spranzi z Niemieckiego Związku Żeglugi Śródlądowej, cytowany przez Deutsche Welle. Z kolei ceny za załadowaną tonę podskoczyły czterokrotnie w górę ? powodem jest popyt na dodatkowe frachtowce. Podobnie jest na Menie i Nekarze, gdzie cena za tonę przewożonego ładunku sięga już 40 euro.'' No i ten tekst mówi o tym jak ważny jest transport wodny.

Gienek

Anuluj