UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Jakby było lepiej to by nie sprowadzali do Elbląga. Właśnie to jest proste. Nie całe zboże do Elbląga, ale te z okolicznych gospodarstw. Wystarczy, zeby wysyłali stąd 200-300 tysięcy ton rocznie i już będzie dobrze. Siódemką do Gdańska w czasie letnich korków to ile będzie się jechać do portu w Gdańsku? Ile kierowców będzie potrzeba, a z Krosna do Elbląga to 1 kierowca obróci przez swoją zmianę kilka razy, a barka czy kabotażowiec popłynie omijając korki. Taki system jest też tańszy dla rolników, bo mogą swoim ciągnikiem zawieźć zboże do elwatora w Elblągu z oddalonych od miasta o5, 10-30 km gospodarstw nie wydając pieniędzy na transport ciężarowką do Gdańska do portu.
Gienek