UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

W 1939 roku Niemcy w całym kraju posiadali ok 3250 czołgów z czego 1445 to Panzer I wyposażony jedynie w 2 CKMy i słaby pancerz, 1223 Panzer II też ze słabym pancerzem i działkiem 20 mm, 98 Panzer III z działem 37 mm i 211 Panzer IV z krótkim działem 75 mm, Panzer III i IV prawie wcale nie wzięly udziału w ataku na Polskę i też miały cienkie pancerze, dodatkowo Niemcy przejęli od Czechów nowoczesne czołgi LT 35 w liczbie ok 190 sztuk i Lt 38 w liczbie 78. Te czołgi też miały armatę 37 mm- więc powiedz w czym POLSKI czołg 7tp był zacofany wobec tych konstrukcji? 7tp był od nich bardziej opancerzony, miał peryskop odwracalny co wzmacnialo pancerz, bo nie trzeba było robić w nim szczelin obserwacyjnych i pole obserwacji było dzięki temu 360 stopni wszyscy inni na świecie mieli wtedy szczeliny obserwacyjne w czołgach. 7tp był też pierwszym na świecie seryjnie produkowanym czołgiem wyposażonym w silnik diesla, co sprawiło, że po trafieniu się łatwo nie palil i nadal można go było naprawić i prowadzić walkę a załoga miała dużą szansę na przeżycie, a inne czołgi w tym niemiecki były na latwopalną benzynę i naftę zapalały się po trafieniu często. Więc teraz powiedz w czym ten polski czołg był przestarzały? 7 tp miał być też modernizowany do 9tp i już zaczęto to robić pogrubiono przedni pancerz do 40 mm pancerz był już spawany, a nie nitowany, no i miał nowy mocniejszy i lżejszy polski silnik. Był bardziej opancerzony od czołgów niemieckich. Skonstruowano też czołg 10 TP o jeszcze grubszym pancerzu i prędkości 50 km/h i aromacie 47 mm- ciekawostką było to, że miał trakcję kolowo gąsienicowa i po ściągnięciu gasienic mógł jechac ponad 70 km/h po drodze, dlatego był to czołg pościgowy, zbudowano też czołg pływający pzinż 130. Dlatego Hitler się spieszył, żeby Polacy nie zdążyli naprodukować wiecje tych nowoczesnych pojazdów.

Zen

Anuluj