UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
POlack tu masz przykład. http://gazetaolsztynska.pl/Czy-Rosjanie-zlamali-umowe-o-wolnej-zegludze-na-Zalewie-Wislanym,79275 Jasno jest napisane, że zatrzymali polski jacht i 5 godzin robili odprawę jachtu i 2 osób po czym nie wpuścili go na Zalew i właściciel jasno powiedział, że plynął do Elbląga, bo jego jacht jest za duży, żeby płynąć Szkarpawą. I jak myślisz przepłynie następny raz do Elbląga? Ile jachtów ,,odprawią'' Rosjanie na dobę skoro 1 odprawa może im zająć nawet 5 godzin? Wcześniej przez 3 lata blokowali Zalew dla Polaków, a teraz jak ktoś chce tam płynąć z innych krajów to i tak musi wysyłać pismo do kapitanatu w Kaliningradzie 15 dni przed planowaną podróżą i nie wiadomo czy dostanie zgodę. W dodatku Rosjanie wszystko sprawdzają co kto wozi i dokumenty każdego człowieka. Wystarczy, że ktoś do nas będzie chciał przepłynąć i zrobią kilka takich ,,5 rodzinnych odpraw'' No i to wystarczy, żeby innym czekającym w kolejce, żeby wpłynąć na Zalew się tego odechciało. To taki ukryty sabotaż gospodarczy.
Gienek