UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

To oczywiste, że wrzucenie do w-m wyszło niekorzystnie dla Elbląga - praktycznie nic nie przemawiało za taką decyzją. Nawet nie ma co przypominać oczywistych argumentów. Z Gdańskiem i Pomorzem Elbląg związany jest geograficznie, historycznie i gospodarczo itp. Nawet wątpliwe argumenty, że "Elbląg tutaj jest 2-gim miastem" oraz "większe środki z UE" kompletnie nie wypaliły, bo całe to województwo szura po dnie (z wyjątkiem olsztyna oczywiście) i w większości statystyk zostało wyprzedzone przez całą ścianę wschodnią. I przeniesienie jakichś warmińsko-mazurskich urzędów nic nam nie da, bo z kupy bata się nie ulepi, a tylko bardziej nas zwiąże z tym bagienkiem. Co więcej - reforma była niekorzystna dla wszystkich b. miast wojewódzkich - jakim więc prawem poświęcono tyle miast dla dobra kilkunastu obecnych wojewódzkich (na pewno nie zmniejszenie liczby urzędników)? Ktoś powinien odpowiedzieć za coś takiego.

laskipaa

Anuluj