UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Stało się i narzekanie przez kolejne 20 lat na Olsztyn tego nie zmieni. Lepiej próbować się dogadać, a nie tylko narzekać. Wiele pociągów na trasie Gdańsk-Olsztyn jedzie przez Ostródę, choć bliżej byłoby przez Elbląg. Połączeń Gdańsk-Elbląg niewiele (po 21:29 ostatnie, kolejne 4:47), czas przejazdu 79 km to 1:20,a Polregio potrafi na takim odcinku stawać. .. 19 razy. A przecież na Polregio samorząd ma wpływ. Intercity niemal całkiem pomija Elbląg, a szkoda, bo dojazd trwa poniżej godziny. Przypomnę, iż na przełomie wieków koleje regionalne wprowadziły pociąg przyspieszony. W cenie osobowego zatrzymywał się na tych samych stacjach, co pospieszny. Czas dojazd ok. godziny (przed miliardowymi inwestycjami pod pendolino na odcinku Malbork-Gdańsk). Czyli: da się. Dziś mamy nowe tory na 2/3 trasy, Implusy mogące jechać 160km/h, a ograniczone do 110km/h, jak 40-letnie składy i marudzenie dlaczego ten Gdańsk ciągle daleko. Proponuję do tych 19 stacji dołożyć jeszcze kilka kolejnych przystanków. Na pewno będzie bliżej;-)
A