UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Tam nie może być basen, gdyż jest to były zbiornik retencyjny (przeciwpowodziowy) i nie spełnia wymogów sanitarnych umożliwiających korzystanie z niego jako pływalni. Aby tak mógł być wykorzystany wymagane byłoby wykonanie prac o wysokich kosztach, przekraczających budżet miasta, nawet bogatszych od naszego. Basen ten należało zamknąć już pod koniec lat 60-tych XX w. , bo przekroczył 30 letni okres dopuszczalności wyznaczony jeszcze przez władze niemieckie. Wykonane w latach 70-tych prace adaptacyjne przedłużyły jego dostępność na max. 20 lat. Tak, że obecnie należałoby tam zbudować nowy obiekt, na który Elbląga nie stać. W tych działaniach nie mają znaczenia kwestie polityczne, czy postawy konkretnych włodarzy. To są tylko finanse, więc pytam się was kochani elblążanie: "kto to budiet platit" jak mawiają bracia Czesi.
JiriSuhanek