UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Przedstawiany projekt wiaduktu przed ostatecznym wdrożeniem powinien być zweryfikowany i ulepszony. Bez lewoskrętu z Al. Grunwaldzkiej w Lotniczą poprowadzonego na estakadzie nad linią tramwajową (estakadzie rozpoczynającej się od skrzyżowania z Mickiewicza a kończącej się już na nowym wiadukcie) - inwestycja będzie kaleka. Już teraz nawet w normalnych warunkach jest tak duże natężenie pojazdów skręcających w lewo w Lotniczą, że skutecznie blokuje ruch prosto na Alei Grunwaldzkiej w kierunku centrum. Główny wiadukt nad torami kolejowymi - powinien być na znacznie dłuższym odcinku budowany na podporach a nie nasypach (bezsensowny tunel na wizualizacji). Nasypy znacznie ograniczają możliwości przebudowy czy dobrego zagospodarowania terenu pod wiaduktem, nie mówiąc o wyglądzie - tworzą fatalne, niczym nie uzasadnione, podziały w przestrzeni miejskiej, zwłaszcza tutaj śródmiejskiej.
pioan