UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
elblazanin- "burakowe" podejscie! Ratusz, podobnie jak inne nasze zabytki jest naszym dziedzictwem, kultura i tozsamoscia (oczywiscie jesli ktos czuje sie naprawde zwiazany z tym miastem). Ponadto odbudowa starego miasta, w tym zabytkowych obiektow(tu przypominam, iz mielismy najpiekniejsza starowke w Europie), jest dobra inwestycja w przyszlosc i lokata kapitalu. Juz teraz przyjezdza wielu turystow (wielu Niemcow, bylych mieszkancow Elbinga-swoje korzenie posiada nawet Angela Merkel), by odwiedzic swoje rodzinne strony,by przeplynac kanalem elblaskim. I jak ich przywitamy, smietniskiem i krzakami na starym miescie? Poza tym inwestycje staromiejskie sa w 75% finansowane z UE, wiec nie sa to pieniadze w calosci wprost z budzetu miasta. Tak, Elblag ma duzo, porzeb jedna z nich jest wlasnie inwestycja w turystyjke, jako rownoprawna galaz przemyslu z ktorej moga byc duze pieniadze. Co do wygladu Ratusza. Po co te spory! To ma byc rekonstrukcja, a nie budowa nowego. Wiec nalezy po prostu wziac stare zdjecie elblaskiego Ratusza staromiejskiego(ktorych mnostwo w roznych opracowaniach, na stronach internetowtych) i zrekonstruowac go. Po co te kombinacje!
prezydent