UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Jeśli mierowca karetki Paweł G zostanie skazany, oznacza to, iż "pojazd uprzywilejowany" nie ma żadnych przywilejów, powinien zatrzymymywać gdy ma czerwone i na 30 km/h tyle jechać. Jest to tragedia obydwu stron, ale prawo jasno wskazuje co to jest pijazd uprzywilejowany i jak w jego wypadku trzeba się zachować. Biorąc pod uwagę polskie realia (przepisy ruchu drogowego, oraz zachowanie kierowców), w każdej sytuacji "można zmniejszyć swoją winę/karę" np. czołówka na ciągłej - wina ewidentna? Nie koniecznie ponieważ ten z przeciwka przekroczył dopuszczalną prędkość, nie miał włączonych świateł etc. Głupie tłumaczenie, ale są w takich sprawach jak z karetką sam pidsówa takie pomysły zamiast to ucinać.