UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Inż. arch. Wł. Sierzputowski jak lew walczył o zabytki Elbląga. Według jego projektu odbudowano monumentalny kościół św. Mikołaja z XIII-XVIII w. , zabezpieczono zespół poklasztorny Dominikanów i kompleks budynków trzynastowiecznego Szpitala św. Ducha. Niestety rozebrano unikalny młyn z XIV w. który stał na rogu ul. Traugutta i wiele innych zabytkow np, Dom pod Wielbłądem. .. .

MariaG..