UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Dlaczego przesłuchania dokonuje człowiek nie posiadający odpowiedniej wiedzy psychologicznej i bagatelizuje wszystko co kobieta mu zeznaje, po czym po kilku dniach umarza postępowanie w sprawie bo on nie widzi podstaw do wszczynania dochodzenia. Dlaczego wszczyna się dochodzenie gdy widzi się jeden mały siniak, a obdukcja wskazuje że może to być użycie przemocy fizycznej ? A dlaczego bagatelizuje się coś co może mieć znamiona przemocy psychicznej ale stosowane w niezwykle przebiegły sposób, bez używania słów wulgarnych i obelżywych ? Dlaczego policjant przesłuchujący kobietę już na samym wstępie lekceważy sygnały, symptomy jakie chciała by udokumentować kobieta ? Dlaczego przede wszystkim nie kieruje się takiej kobiety do biegłego psychologa aby ten określił czy jest związek przyczynowo skutkowy czy też kobieta lub inna osoba dramatyzuje ? Nie ma krwi, nie ma siniaków, nie ma wyzwisk, przekleństw, grożenia to dla nich nie ma przemocy.

Bezpośredniświadek.part2