UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

W ciekawym i bogatym albumie "Elbląg na starych kartkach pocztowych" tą linię kolejową oznaczono i opisano jak linię wąskotorową. To oczywisty błąd. Nigdy na tak długim odcinku nie było wąskotorówki i można przypuszczać, że autorzy tego ciekawego albumu pomylili normalną kolej z wąskotorówką mając w zamyśle sieć kolei wąskotorowych na Żuławach (i nie tylko), które służyły do transportu buraków cukrowych (także do innego transportu) i łączyły się z cukrowniami w Starym Polu, Malborku, Nowym Stawie i Pruszczu.

erg.