UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Reichsbahnhof to nie żaden Dworzec Rzeszy, tylko Dworzec (...hof) Kolei Państwowych (Reichsbahn...). Taki po prostu Dworzec PKP, bo były przecież inne koleje, np nadzalewowa. Patrz http://www.hs-merseburg.de/~nosske/EpocheII/dk/e2d_kkbg.png , ile ich było. Erg dopowie, jak nazywały się pozostałe dworce w Elblągu, teraz są tylko dwa, a raczej jeden i resztki drugiego. jw 13.