UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
W uzupełnieniu chciałem w pierwszym punkcie poprawić mój błąd chodzi o III Rzeszą Niemiecką a nie o II jak pisząc popełniłem błąd, Po drugi jak mama się odwoływać do porównań to jeszcze raz porównajmy warunki życia w II RP, (można zajrzeć do Rocznika Statystycznego z 1938 r. ) i co zyskał naród po 1945.Rozwój Elbląga w okresie międzywojnia nastąpił dzięki zamówieniom wojennym jaki otrzymały największe zakłady w Elblągu, Schichau, Komnick, Biusing Nag. Zauważyłem też zmianę w pierwotnym tekście uzupełnień reg'a. obecnie zniknął pean pochwalny na temat "wybitnego dyplomaty" a o to przede wszystkim chodziło krytykom wypowiedzi. W okresie PRLu Elbląg też się powiększył i też znacznie, Ja z kolei poleciłbym erg'owi wspomnienia pana Filipowicza jak to budował wodociągi w Elblągu będąc więźniem Stuthofu i zagospodarowywał stocznie elbląskie po 1945.
karwysz