UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
czytając uzupełnienia erg zastanawiam się czy to historyk czy raczej polityk, okres PRLu traktuje tak aby jak tylko może przypiąć mu łatkę, odnośnie "socrealistycznego koszmarka" to chcę zwrócić erg'owi że w takim koszmarku nieźle żyli i żyją jego mieszkańcy, a porównując mieszkania z robotniczych dzielnic d. Elbląga (tego sprzed 1945) jeszcze istniejące to warunki bytowe tam mieszkających były o wiele koszmarniejsze, w niektórych dzielnicach np. WC były w podwórkach, obecnie budowane mieszkania są tak drogie, ze zwykły wyrobnik nie ma szans na ich nabycie. . Hassso von Etzdorf wg. erg'a wybitny dyplomata niemiecki tylko że działał on w okresie II Rzeszy Niemieckiej, na co zresztą zwraca uwagę jeden z anonimowych internautów, nie wiem po czyjej stronie był przodek erg'a ale sadzę że polskim patriotą to to erg chyba nie jest.
karwysz