UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
To sparwa dla Prokuratury z wnioskiem o ukaranie organizatora i wszystkich rozpoznawalnych uczestników. Kodeks Drogowy Zabrania : Jazdy rowerzysty obok drugiego rowerzysty, tym bardziej dzieci i dzieci w wózkach za rowerem, jazdy pod prąd drugim pasem jezdni ! Kolumna rowerzystów nie może być większa jak 15 rowerów a między nimi musi być 200m wolnej przestrzeni. Zabrania się korzystania z drogi jesli jest ścieżka rowerowa. W tym rajdzie złamano wszystkie przepisy ruchu drogowego dla rowerzystów, bo trasa nie była zamknięta tylko otwarta dla ruchu. Jako farsa i skandal tego wykroczenia jest to, że zabezpieczała to Straż Miejska, która na co dzień za 5 min postój poza strefą parkowania wypisuje mandaty minimum 100 zł. W tym wypadku wszystkich uczestników powinno się ukarać 100X100 zł i pana prezydenta jako organizatora imprezy najwyższą z możliwych grzywien. Ojców dzieci jadących na trzeciego i pod prąd po 500 zł. Straż miejską rozwiązać dyscyplinarnie za dopuszczenie do takiego zachowania drogach. Sprawa trafi do TVP jako przykład - Dla kogo jest prawo, a dla kogo nie ?