UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Pamiętam czasy jak pomnik Tezeusza stał na Placu Grunwaldzkim a obok ul. Parkowej (aktualnie 3-go Maja) były tory kolejowe. Nie pamiętam i nie wyobrażam sobie Elbląga bez ul. Tysiąclecia, kiedy to ruch z kierunku Pasłęka był kierowany na plac który pamiętam jako Plac Czerwony. Niezły tłok musiał panować wtedy w centrum. Dla mnie przedwojenny Elbląg to bardziej katastrofa urbanistyczna niż piękne, bogate miasto. Do tego biedna, przerażliwie brzydka kolonia Pangritz w miejscu dzisiejszej Zawady. Hero.