UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Mówcie co chccie .Będę promował tramwaje Elblaskie .Moja rodzina przcowała w komunikacji miejskijw Elblagu .Mój śp.dziadek Stanisław Olejniczak był jednym z pionierów Tramwajów Elbląskich (jak znajdę zdjęcia ,to tu zamieszczę ).W latach 70-siatych XX wieku był torowymMoja ciotka Zofia Górecka ,dziś emerytowana motornicza ,to ona w stanie wojennym unieruchomiła wojskowego skota przy sądie ,ul.1go Maja .Właściwie to żołnierze wjechali w tramwaj .Ciotka dostała naganę i zabrano jej premię ,nie miało to znaczenia ,ze żołnierze byli kompletnie pijani .Wójek Zdzisław Olejniczak ,pracował jako kierowca autobusu MPK,(dziś na emeryturze.),potem przeszedł do PKS ,Drugi wójek Zbigniew Rzońca takze był kierowcą autobusu MPK (jako ciekawostke podam,że był podobny do Kaimierza Kaczora ,aktora grającego rolę Kurasia w serialu "Jan Serce" http://www.youtube.com/watch?v=5n-QfGVzkm4.Kobiety wsiadając do autobusu miały wrażenie ,ze autobus prowadzi .aktor).Dziś wójek na emeryturze.Niektórzy żyjący dziś pracownicy MPK Elblag ,będący obecnie na emeryturze ,znają tych ludzi .I własnie min.dla tego będę promował Elbląskie Tramwaje.

florek PJN