UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Prof. Baum i tak jest nieszczęściem dla naszego Starego Miasta i ciągnie się jego wydumana koncepcja jak smród po gaciach. Nie udało się stworzyć takiego potworka architektonicznego jaki powstał w Malborku, to przekonał wszystkie czynniki decyzyjne do retrowersji, czyli budowy stylizowane do miejsca historycznego ale nie można za to w pełni odtworzyć (odbudować) zabudowy jaka istniała do połowy stycznia 1945 roku. Tylko niektóre budynki mają być odtworzone, tak jak np. Dom Królów przy St. Rynku 14 (przedwojenna numeracja) - obecny Hotel Elbląg Walentynowicza czy też planowany Dom pod Wielbłądem na Bednarskiej lub narożny na Wodnej-Mostowej. Takie to nieszczęście dla naszego pięknego Starego Miasta pomimo istnienia doskonałej dokumentacji historycznej pozwalającej na doskonałą odbudowę St. Miasta co najmniej jak Główne Miasto w Gdańsku.

MirCrow