UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

(Cz. 3) Ul. Wodna. Zamieszkiwali tutaj na ogół słabiej sytuowani mieszkańcy Starego Miasta. Ale. .był tu lokal pod Nr. 14 prowadzony przez Otto Columbusa z Pasłęka, lokal pod „ czerwoną latarnią” , zwany popularnie „ Columbus Kaffe” . Na zamieszczonym zdjęciu widać narożnik przy ul. Bednarskiej, gdzie zdaje się później była siedziba redakcji „ Elbinger Zeitung” . [6] Przeniesienie biblioteki do urzędu celnego przy Am Große Lustgarten Nr 6 – Chodzi tu o bibliotekę, którą erygowano w przebudowanym gmachu dawnego urzędu celnego (nowy wybudowano na Wyspie Spichrzów). Bibliotekę ostatecznie otwarto 1.10.1915 r. – dzisiaj to Plac Wolności. To tutaj, po wojnie, w zrujnowanym nieco budynku niezapomniany Józef H. Lasota znalazł i zabezpieczył niezwykle cenny księgozbiór elbląski.

erg...