UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Tak slavi, masz rację, ale zapomniałeś dodać, że elblążanie najpierw szukali protektoratu w Danii i na Węgrzech, a dopiero na końcu u króla Polski. A w latach 1454 - 1772 w korespondencji między władzami Elbląga a królami Polski nie znaleziono żadnego dokumentu napisanego po polsku. .. ..
pod zwierzchnictwem królów Pol