UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
W dużym stopniu tego typu wypadki zdarzają się również przez zdecydowanie wąskie tory 1000cm. Jak wiemy generalnie na świecie odstępuje się od wąskich torowisk ponieważ tramwaje są coraz szybsze, a to nie sprzyja bezpieczeństwu. Oczywiście nie będę w tym przypadku bronił motorniczego bo jasnym jest, że on również ponosi winę lecz nie tak zupełnie jak się może wydawać. Widzimy doskonale, że torowiska w naszym mieście są bardzo kręte, a przede wszystkim krzywe tak jak na ul. Grunwaldzkiej co nie pozwala na poruszanie się nowych wozów. Władze miasta oraz Tramwaje elbląskie powinny się zmobilizować i poczynić odpowiednie kroki, a najlepiej zmienić rozstaw osi. Zdaję sobie sprawę, że są to wielkie koszty lecz chodzi tu zdecydowanie o nasze bezpieczeństwo, a z tym żartów nie ma.
Zapłakany Czesio