UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Podaję za Mike016 z PFE: "Studnia została rozebrana podobno jeszcze pod koniec lat 30-tych, bo przeszkadzała w ruchu kołowym na Starym Rynku. 10 marca 1939 roku gazeta „Wespreusische Zeitung” napisała: „Demontaż zaczyna się dziś rano. Śpiewająca Studnia zmieni lokalizację. Jej nowe miejsce jest u wylotu ulicy Mostowej. Fontanna należy do znaków szczególnych Starego Rynku, przyzwyczailiśmy się do jej rześkiego plusku latem i groteskowego lodowego pancerza zimą. Niestety ulokowanie fontanny w tym miejscu koliduje z ruchem ulicznym. W związku z tym postanowiono zmienić jej lokalizację. Dziś rano robotnicy zaczęli budowę rusztowania, a następnie rozpoczną demontaż obiektu. Fontanna najpierw trafi do warsztatu, gdzie poddana zostanie przeglądowi i naprawom. Jej nowe miejsce będzie w niewielkiej odległości od starego - na początku ulicy Mostowej.” Po demontażu nie została jednak ustawiona na nowym miejscu. Link do źródła: http://forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=44&t=21260&st=0&sk=t&sd=a&start=0
MirCrow