UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Niemiecka łaźnia: 19 lutego 1910 r. , przy dzisiejszej ul. Czerwonego Krzyża uroczyście otwarto pierwszy w Prusach kryty basen „ Das Deutsche Bad” . Był to właściwie zakład kąpielowy, świadczący kąpiele lecznicze oraz hala pływacka (czyli coś więcej, niż łaźnia, która w Elblągu znana była już w średniowieczu). Tu przychodziło się dla towarzystwa, lub biznesu. W 1915 r. basen, z powodu braku węgla zamknięto na 10 lat. Ponowne otwarcie miało miejsce 9 grudnia 1925 r. Młodzież uczyła się pływać w grupach i stowarzyszeniach sportowych. Z Elbląskiej pływalni korzystali też mieszkańcy okolicznych miast. Tu trenowała późniejsza mistrzyni olimpijska w pływaniu z 1956 r. , mistrzyni Europy i rekordzistka świata, Ursula Happe z Gdańska.

Lu