UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Pieprzone komuchy - "porządkowali" - miasto, a zwłaszcza cmentarze, wierni uczniowie dyktatora ciemniaków - W. Gomułki. Z "parku" przy Świętojańskiej przeszli później na cmentarz przy Traugutta, gdzie zniszczyli mauzoleum rodziny Schichau, Dubois i wiele innych. I tak uporządkowali Elbląg, że w efekcie było to jedno z najbrzydszych miast w Polsce i miasto o większym odpływie mieszkańców niż przyroście - w 1945 r. miało 100.000 mieszkańców, a za PRL - tę liczbę osiągnęło dopiero w 1976 r. - po przyłączeniu wszystkich okolicznych wiosek i przysiółków.
park na cmentarzu...