UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Pensja głowy Elbląga zmalała, ale w porównaniu do płac innych urzędników w kraju, to całkiem okrągła suma. 6,2 tys. zł pensji zasadniczej, do tego nieco ponad 2 tys. dodatku funkcyjnego i 2,8 tys. zł dodatku specjalnego oraz prawie 1,2 tys. zł za wysługę lat. Razem 12 286,6 zł brutto. Tyle zarobi prezydent Grzegorz Nowaczyk. Pensja głowy miasta zmalała, bo jego poprzednik zarabiał o 560 zł więcej. W porównaniu do zarobków właścicieli firm, pensja średnia. W porównaniu do płac innych urzędników w kraju, to całkiem okrągła suma. Stołeczni radni, również wczoraj, zdecydowali, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie zarabiała 12 740 zł brutto. A to mniej niż zarabiał Henryk Słonina. Czyli zarobki prezydentów Elbląga nie ustępują tym, z największych aglomeracji w kraju. Obyśmy i w innych aspektach aspektach dorównali stolicy. Rafał Maliszewski, Dziennik Elbląski