UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Anonimku. Pytasz czy można było przewidzieć kto wejdzie do rady i z kim koalicja. Można było. Startowały 3 partie + EKO i EDS. Koalicji na tym etapie nie wolno przewidywać. Normalne partie dążą do rządów samodzielnych. Rządy samodzielne są zawsze lepsze od koalicyjnych pod jednym warunkiem – trzeba mieć kadry i się znać. PO to neosocjaliści/lewusy i musieli stworzyć swój mały PRL jak kiedyś PZPR + PSL +SD. Pytasz o koalicję z PiS. Czy lepsza. Oczywiście, że byłaby lepsza. Pan Wilk i Pan Marek Pruszak nie maja opinii wrednych komuchów. To są znane i cenione osoby. Innych nie znam ale te dwie w zupełności wystarczą. Kibice netowi pobuczeli by tylko troszkę ale satysfakcja, że beton poszedł w odstawkę i komuna sie skończyła by była. Oceny krajowej PiS to jedno a ocena konkretnych osób to całkiem coś innego. Piszesz, że z SLD to nie koalicja a porozumienie. PO wykombinowało takie tłumaczenie typowe dla sztucznej inteligencji. W wikipedia piszą, że słowo koalicja znaczy porozumienie w celu rządzenia. Koalicja/porozumienie to jest dokładnie to samo. Pozdrawiam Czerwony