UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

kietu- co za bzdury! w przypadku oznakowania "rondo+ustąp pierwszeństwa" tramwaj ma bezwzględne pierwszeństwo przy ZJEŻDŻANIU z ronda! Jeśli chce na nie WJECHAĆ musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom znajdującym się na rondzie. Niestety nasze nowe rondo jest strasznie głupio zrobione. Tramwaj jadący od strony pasażu nie ma żadnego znaku informującego o tym, że wjeżdza na rondo i że jego obowiązkiem jest ustąpienie pierwszeństwa tym, który wjechali już na skrzyżowanie. W przypadku braku jakiegokolwiek oznakowania, tramwajarze czują się jak święte krowy i wjeżdżają na skrzyżowanie z normalną prędkością, bez jakiegokolwiek rozglądania. Apeluję więc- albo dajcie znaki tramwajarzom, żeby wiedzieli jak mają jeździć, albo ostrzeżcie kierowców, że to konkretne rondo ma popieprzone zasady- inne niż w kodeksie ruchu drogowego, a tramwaj jest świętą krową, żeby to wiedzieli i uważali na niego z każdej strony!

bleee