UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

No cóż, mój przedmówca pisze o odbudowie dawnych słupów ogloszeniowyc, an których miano by umiesciś dawne zdjęcia Elbląga zabezp[ieczene przed wandalami pleksa a za chwile "ładne, a nie jakieś tam plastiki", oraz o gablotach z takimi zdjedciami. T6ylko proponowałbym aby doklanie pryjrzał się takim starym zdjęciom, wiele budynjków ma slady odpadaj─ ącego tynku i wilgoci. Ponadto pomiędzy zabydkowtmi budynkami widac nowoczesna jak na owe czasy budowkle. Historia naszego miasta to zmian a budowli, poczynając od budynkow początkowo drewnianyc porzez ceglane i w końcu pocudażacych historycznie z lat 30 XX nowoczesnych jak choćby wspomniany dom towariowy betonowych. Niestety historia polegas n tym, e to co dziś niowoczesne top za lat 50 czty 100 staje się historią. Budynki otrzymnane w spadku po zaborach (1772-1945) były pozbawione w znacznej mieerze takich standartów obecnyc jak WC cz6y łazienki. Tak wuięc może bez przesady o "wspanioałych budowalach w Elblągu przed 1945r.

karolus