UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Ustawa z 25 czerwca 2010 r. o sporcie wprowadza wiele zmian i daje możliwość walki z patologią w futbolu. Podstawę prawną finansowania Olimpii stanowiła min ustawa o sporcie kwalifikowanym, która straciła moc i została zastąpiona ustawą o sporcie. Przypomnę również, że Olimpia to podmiot działający jako Stowarzyszenie. Fragmenty uzasadnienia do ustawy o sporcie. „ Dotychczasowa praktyka wykazała, że pojęcie „ sport kwalifikowany” jest wielokrotnie utożsamiane ze „ sportem profesjonalnym” . Ukształtowana praktyka orzecznicza sądów w istocie spowodowała znaczne trudności w możliwości finansowego wspierania sportu przez jednostki samorządu terytorialnego. Przyjęto bowiem rozumowanie, że sport kwalifikowany” nie może być utożsamiany z realizowaniem przez jednostki samorządu terytorialnego zadań własnych związanych z zaspokajaniem zbiorowych potrzeb wspólnoty lokalnej. ” Ustawodawca i sądy uznały, że forma finansowania klubów działających jako stowarzyszenia z ambicjami profesjonalnymi ( a tak działa Olimpia) to patologia i nie powinna być dalej stosowana. Pytanie. Czy Miasto dalej powinno wspierać finansowo Olimpię czy wyjść naprzeciw intencjom rządu i je wstrzymać. Czerwony