UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Pocztówka jest podpisana: "Elbląg - dziedziniec Szpitala Św. Ducha". W sumie były tam trzy takie urokliwe dziedzińce, które stanowiły niezwykle wdzięczne tło do artystycznych poczynań wielu d. Elblążan. Dziedziniec malował m. in. P. Gabel i Schmialek, a w ostatnich czasach Hans-Joachim Pfau (obecnie Monachium), który przeniósł ozdobne scenki rodzajowe z tym dziedzińcem w tle na. .. .własnego sumptu i konceptu kartki pocztowe!
erg..