UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Tyle nieszczęść i tragedii spowodowanych powodziami, pożarami a jak mało mówi się o czymś co jest w dzisiejszych czasach najważniejsze. Nie mówi się prawie wcale o czymś co w krajach zachodnich stanowi fundament. O ubezpieczeniach, które wcale nie są tak drogie. Dla przykładu od wartości nieruchomości 500 000 zł składka ubezpieczenia (od wszystkich zdarzeń losowych – powódź pożar itd. ) tej nieruchomości wraz ze stałymi elementami budynku, wyposażeniem, OC w życiu prywatnym wyniesie ok. 600zł rocznie tj. 50 zł miesięcznie. W krajach zachodnich w celu uniknięcia boksu z ubezpieczycielem o wysokość odszkodowania o wartość mienia ( wszystkie dokumenty mogły sie spalić) - do polisy obowiązkowo załączany jest dokument zwany spisem majątku. To zwykłe zestawienie, arkusz z nazwą składnika majątku, numer sprzętu nr aktu notarialnego, nr rachunków, faktur. W Polsce jeszcze nie ma takiej praktyki, ale warto samemu zadbać o swoje interesy. Tyle ludzkich nieszczęśc spowodowanych powodzia czy pożarem powinno byc powodem do przemyśleń i zmiany przyzwycajeń. Na chleb może zabraknąc - na ubezpieczenie nie powinno. Czerwony