UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

W dniu wczorajszym wraz z rodzinka specjalnie udałem się do Iławy. Oglądaliśmy kraksę kolejową z skodą favorit. Wrażenia ogromne w momencie kiedy lokomotywa wpada na samochód osobowy tylko przy pokazowych 20 km/h. Maszynista tak jak nasz tramwajowy motorniczy powie jedynie : " Przecież trąbiłem!" . Pamiętajmy że z przecinakiem się nie wygra, tak jak z koniem się nie kopie. Potem udaliśmy się na wystawę modeli samochodów i kolei. W jednej części wystawcy pokazywali masę malutkich samochodzików (ceny kosmiczne za te zabaweczki), w gablotach były pokazane scenki sytuacyjne z naszej Polskiej rzeczywistości drogowo - kolejowej. Świetnie spuentowane komentarzem i wizualizacja . Nota bene autorem prac jest ks. Janusz Grygier. http://www.1-87.pl/viewtopic.php?t=1155 Tu wstawiłem link można zobaczyć te modele polecam uśmiejecie się tak jak ja. Była również wielotorowa makieta magistrali kolejowej na połowie sali wystawowej z dróżnikami, kontrola jazdy i sterowaniem., działało to w/g rozkładu jazdy ale jak i na naszej kolei nie obyło się bez opóźnień. Ciekawa była również makieta terminalu portowego z przeładunkiem z transportu samochodowego na kolejowy czyli TIRY NA TORY Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych. Mogli oni pościągać się wzajemnie na torze wyścigów równoległych dla kolomotywek napędzanych dynamem z rowerka. Do końca niedzieli wystawa jeszcze czynna. Jak ktoś zdąży albo ma blisko to polecam.

cycu