UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
To jest odpowiedź szefa PR a nie prezesa firmy. Intensywność zabudowy przekroczy wszelkie normy przyzwoitości. Metra kwadratowego trawnika nie będzie w okolicy. Budynki przy ulicy Bażyńskiego obstawi się wysokim murem oporowym od strony południowej i zachodniej. Mieszkańcy ostatniego bloku będą mieszkać jak w klatce. Elbląg położony jest w depresji i wybudowanie parkingu podziemnego nie jest wcale proste. Przy okazji palowania rozwalą wszystko w okolicy. Projekt nie przewiduje żadnych korzyści dla miasta (inwestycji w okoliczne ulice). Inwestor idzie po linii najmniejszych kosztów. Zwykle powinien oddać miastu po pasie ziemi od ul. Nowiejskiej i Królewieckiej na nowe pasy jezdni (wjazdy do centrum). Woli wybudować większy budynek, a samochody niech się tłoczą na miejskich drogach. Budowanie centrum handlowego to jest bardzo dochodowy biznes; zwrot kapitału poniżej 10 lat. Nie róbmy Duńczykom prezentów. Stać ich na wykupienie Biedronki, Spyży i innych sklepów. Miasto może zmusić ich do pożądnej inwestycji wzdłuż ulicy Nowiejskiej. Jeśli zgodzi się na byle jakie, to przez długie lata nikt nic już w Elblągu nie zbuduje.
arek234