UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Linia napowietrzna jest dużo tańsza niż kabel pod ziemią. Do tego znacznie latwiej ją naprawiać i doglądać. Pozatym słupy mają izolatory na dużo większe napięcie pozwalające oddzilić je od lini i uziemienie, które jeśli wystąpi jakiekolwiek przebicie na słup wyłączy linie. Więl cała konstrukcja napięciowa jest wystarczająco bezpieczna. Pytanie po co on tam stoi? Ze zdjęcia widać że jest to słup krańcowy i przewody dalej idą (prawdopodobnie do pobliskich domów).