UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Linia napowietrzna jest dużo tańsza niż kabel pod ziemią. Do tego znacznie latwiej ją naprawiać i doglądać. Pozatym słupy mają izolatory na dużo większe napięcie pozwalające oddzilić je od lini i uziemienie, które jeśli wystąpi jakiekolwiek przebicie na słup wyłączy linie. Więl cała konstrukcja napięciowa jest wystarczająco bezpieczna. Pytanie po co on tam stoi? Ze zdjęcia widać że jest to słup krańcowy i przewody dalej idą (prawdopodobnie do pobliskich domów).