UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
do poprzedników. Czasy były świetne, szczególnie malownicze było meldowanie się z pojazdami mechanicznymi (tj. motocyklami WFM, traktorami Ursus C-45,ruskimi samochodami osobowymi marki "Pabieda") do przeglądu przez urzędnika. Nie należy mylić z przeglądem technicznym, raczej z przeglądem obywatela czy nie wyrósł na kułaka. Obowiązywała trój doktryna leninowska tj 1) popierać biedaka, 2) neutralizować średniaka, 3) tępić kułaka. Dopiero po sprowadzeniu kułaka do biedaka, można było akceptować go jako godnego obywatela PRL. Czyli źródłem utrzymania się komuny bała bieda, a co z biedy może wyniknąć - nędza. To były bardzo "ciekawe" czasy, w których głupota ludzka poganiała głupotę.
karjak