UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
REWELACJE dziennikarzyny z 1958 r. Tego rodzaju "dziennikarstwo" zwie się na ogół w Niemczech jako tzw. "Regenbogen Journalistik". A więc: okazuje się, że miasto Elbląg leży nad Kanałem Ostródzko-Elbląskim, pochylnia Jelenie to "Jeleniec", Jezioro Drwęckie to Drweskie, a Kanał Elbląski wybudował Holender!!! Budowniczy Kanału Elbląskiego - inż. Georg Jakub Steenke (ur. 1801 Królewiec - zm. 1886 Elbląg) był z dziada, pradziada NIEMCEM! Jego dziadek i ojciec byli pilotami portowymi w Królewcu! Zamek Krzyżacki w Ostródzie to zamek Gizewiusza, to zaiste rwelacja! To właśnie ten zamek opuszczał w pośpiechu Napoleon Bonaparte - było mu tu zimno, gdyż nie było żadnych kominków! A te zachwyty Napoleona o kominkach - pochodzą właśnie z Kamieńca (niem. Finkenstein) k. Susza, który Cesarz Francuzów zasiedlił na kilka dobrych miesięcy zimą i wiosną 1807 roku (przed pokojem w Tylży). To właśnie pałac (właściwie to zamek) Finkenstein miał wszystkie większe pokoje ogrzewane kominkami! Znane jest powiedzenie Napoleona, gdy uradowany zobaczył Finkenstein (Kamieniec): Enfin un cháteau! Wreszcie Zamek! Tu właśnie w Kwietniu i maju 1807 r. Cesarz Francuzów gościł Marię z Łączyńskich hr. Walewską!!
erg.