UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
ludzie kochani--nie uzywajmy słowa starówka bo to okreslenie juz historyczne, pojdzmy na kompromis i nazywjmy to np nowa dzielnica o innym stylu. to co sie buduje w tym miejscu po bylej starowce jest czyms budownym w pospiechu dla zpełnienia dziur -plomb po tym co kiedys z jakis powodow zostalo zniszczone -gdzie plastik w drzwiach, oknach i płytki, na ktorych sie łamie nogi w czasie deszczu moga ubiegac sie o miano staroci. przeciez tam nie ma nic co by moglo mowic ze jest rekodziełem rzemieslniczym - a satarowki mialy to do siebie ze kazde okienko, kazdy detal, kazde drzwi były rzemieslnicym majstersztykiem a te drobne łuczki /gzymsiki zaokraglenia-to cos- na co pozwala w ograniconym stopniu nowa technologia szybkiego budowania nic wiecej ----umowmy sie moze tak nie jeet to brzydkie /jest inne - ale napewno nie jest starówka. pierwsze remonty kapitalne tychże budynkow przewiduje z jakies z gora 5 lat a prawdziwej starowce rade dopiero dali rosjanie po 100 -200 latach
laik budowlany