UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Emerytem nie jestem, ale pamiętam jak tramwaj dochodził do muszli koncertowej, byuło to w latach 60-tych. Identyczna sytuacja z dawną linią nr 3, której trasa biegła od budynku Sądu przy 1 Maja, ul. Traugutta, Górnośląską, Agrykoli do skrzyżowania przy Kościuszki obok stojącego słupa ogłoszeniowego. Żywopłot przy Agrykoli od strony stadionu odgradzał tory o reszty terenu. Tak jak w pierwszym tak i w drugim przypadku motorniczy po dojechaniu do pętli demontował korbę i szedł z nią na tył tramwaju, który stawał się przodem dla powrotnego kursu. Bilety były po 50 groszy a ulgowe po 20. I komu te linie przeszkadzały? Panie Prezydencie, mówię tak jak poprzednik, Emeryt, ma Pan pole do popisu i wykazania się. Do dzieła!
MirCrow