UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

"Lokalny - Patriota" a Ty czasem nie jesteś z "HOŁOTY", bo w mojej podstawówce tak się pisało to słowo. Odnośnie odbudowy Starego Miasta: komisja w 1956 r. zrobiła dobrą robotę, ale "rozgarnięte ówczesne władze miasta" zaczęły "porządkować" Stare Miasto, czyli w kretyński sposób rozbierać stojące fasady, portale (m.in. kamienicy "Pod Wielbłądem"). Później komuchy chciały zabudować Starówkę .... wieżowcami! A właściwa odbudowa rozpoczęła się dosłownie 30 LAT później - i poniekąd Bogu dzięki, że komuchom zabrakło w latach 60. - 70. pieniędzy, bo na dzisiejszej Starówce nie ma szpetnych bloków ala Zawada, czy Jar.

Melchior