UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Był taki czas, że Elbląg przodował w wielu "czarnych wskaźnikach" w Polsce, a to jako miasto najbardziej zaniedbane, brudne i zniszczone, ale plasował się również w czołówce pod względem przestępczości, zdaje się, że po Wołominie, Otwocku i Żyrardowie. Ale w miejście nie było śilnej inteligencji (prawie wcale), a wszędzie "rządzili robociarze-mamechowcy". Jak to miło dzisiaj słyszeć, że Elbląg ma kilka wyższych uczelni i to robociarskie piętno (tanich, śmierdzących papierosów, niemytych ciał w przepełnionych, porannych tramwajach i autobusach, rozmów, gdzie słowa kur..a i h..j, były stosowane zamista przecinków) odszedł w słuszne zapomnienie.
Cz.Ob.