UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Niestety ale większość uczciwych, ciężko pracujących ludzi sobie nie zdaje sprawy, że tzw "startupy" służą wyłudzaniu unijnych dotacji. Powstaje sobie taka spółka, zazwyczaj "słup", ktoś im pisze projekt, że niby będą robić nowatorskie cuda na kiju, tzw pic na wodę, potem dostają kasę, często grube setki tysięcy czy nawet miliony, przez pewien czas udają, że coś robią, a potem się zawijają czyli likwidują spółeczkę, kasę zabierają, albo już wcześniej wydali u zaprzyjaźnionej spółki - często też "lipnej" - i pieniądz idzie do kieszeni. Niestety nikt nie kontroluje później wydatkowania środków przez start-upy. W Elblągu miliony zostały tak przewalone. Ale oczywiście - nikt - nic - nie wie..