UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
"Na razie uczniowie mieszczą się... " - to nieprawda. Obecnie do SP16 uczęszcza około 800 dzieci. Szkoła jest przepełniona i "pęka w szwach". Aby nie było tłoku na korytarzach wprowadzono zamiast jednej przerwy dwie w odstępie czasowym, ale bez dzwonka, żeby nie przeszkadzać innym w prowadzonych zajęciach (pomysłowy Dobromir). W szkole nie ma miejsca na swobodne przemieszczanie się i wprowadzono zakaz poruszania się uczniów między piętrami podczas przerw. Sala gimnastyczna jest za mała, więc na uroczystości zapraszana jest ograniczona ilość gości (np.1 rodzic). Dodatkowo dzieci na lekcje WF-u chodzą do Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie ćwiczą "na boso" (tracą czas na dojście). Bardzo dużo dzieci jest przyjmowanych do szkoły spoza rejonu (np. dzielnica Zatorze, okoliczne miejscowości). Niestety ktoś do tego dopuścił nie bacząc na komfort nauki dzieci oraz pracy kadry pedagogicznej i brnie dalej w tej utopii. W tym roku "zerówka" została zlikwidowana, ale w zamian za to utworzono 5 pierwszych klas. Warunki panujące w SP16 mają negatywny wpływ na poziom nauczania dzieci, a środki zaradcze są absurdalne.