UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Norman - cd 1 Procedura wyłaniana członków komisji jest taka że wysyła się do osób z listy zapytanie o udział w komisji i niestety wiele osób nie podejmuje się rozstrzygania konkursów - ja kilka takich propozycji musiałem odrzucić ponieważ w Elblągu jestem sporadycznie. Jak brakuje gremium społecznego wyznacza się urzędników i to też jest łapanka. Każda z osób która zgadza się na udział w komisji musi złożyć oświadczenie o braku powiązań z oferentami. Nie ma postawy prawnej do pociągania członków komisji do jakiejkolwiek odpowiedzialności ponieważ działają społecznie i mają opiniować oferty w oparciu o własne opinie. Jedyną podstawą odpowiedzialności może być zatem złożenie fałszywego oświadczenia o braku powiązań, W jednym z konkursów przedstawiciel PTTK właśnie przyznał horrendalnie korzystne punktacje projektowi ESWIP-u który dotyczył COP i nie miał w zadaniach prowadzenia księgowości dla małych organizacji - typowe zblatowanie personalne i poplecznictwo widoczne po prostej analizie statycznej punktacji. Myślałem o złożeniu zawiadomienia do Prokuratury ale okazało się że członek komisji może wydać najbardziej stronniczą punktacje bez konsekwencji.

MariuszLewandowski-Fc