UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

I znowu mamy konkurs w udawanie partycypacji. Inwestycje w szkołę to ustawowy obowiązek samorządu jako organu prowadzącego. Młodzież mogłaby uczyć się zarządzania takim budżetem od etapu diagnozowania potrzeb, wyboru najlepszych rozwiązań, realizacji i ewaluacji całego procesu. Mogłaby uczyć się przy tej okazji współodpowiedzialności za podejmowane decyzje, wypracowywanie konsensusu, umiejętności negocjacji czy szacowania i zarządzania finansami. Skoro już mamy pomysł na wdrożenie narzędzi - może warto zrobić to tak kompleksowo żeby potem w przyszłości kiedy będziemy mieli dorosłych obywateli nie przerabiać na nowo zagadnień typu czym jest partycypacja społeczna, jak działają finanse publiczne, kto za co odpowiada czy z czego miasto ma pieniądze. Wiem, że świadomy i samodzielnie myślący obywatel, to zmora każdego polityka. To również cenny zasób społeczności lokalnej, która będzie bardziej odporna na propagandę, dezinformację czy demagogię... Tylko komu na tym zależy...

młodzieżowiec