UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Rada Miasta Elbląg w dniu 25 kwietnia 1991 roku podjęła Uchwałę o zmianie nazw ulic, w której plac wokół pomnika Ofiar Grudnia 1970 nazwano Placem Solidarności, teren, gdzie obecnie jest fontanna Skwerem Sawicza, a odcinek ulicy Powrotnej od 1 Maja do szkoły ulicą Zbyszka Godlewskiego. Natomiast pozostała część ulicy biegnąca do ulicy Giermków nadal była Powrotną. W związku z tym wystąpiły problemy z faktycznymi stanem adresowym co powodowało różne problemy. Ostatecznie sprawę tę rozstrzygnięto w 1995 roku, nazywając kolejną Uchwałą RM całą ulicę imieniem Zbyszka Godlewskiego.

Była, a nie jest.