UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Wielu aresztowanych przez UB zmarło podczas śledztwa lub niedługo po nim, w czasie procesu zapadały wobec nich wyroki śmierci (ostatecznie niewykonane) lub wieloletniego więzienia.. Dwie osoby z mojej rodziny zostały wtedy aresztowane, a jedna wyszła dopiero po sześciu latach w Rawiczu, Wronkach i na Montelupich. Ale nie słyszałem o skazanych potem pracownikach UB, prokuratorach, czy sędziach. A może za mało o tym mówiono ?