UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Gdyby pozostali w Paryżu. Zawsze jest te gdyby. Gdyby mieli większą świadomość co do powrotu, sytuacji w Polsce. Naiwność? Młodość? To już sie nie wróci. Nalezy pamiętać ze Francja, ,sprzedała, ,repatriantow podpisując umowy ze stalinowskimi wladzami. Były chyba ze 4 takie umowy miedzy panstwami na tysiace ludzi. Wszedzie brakowało fachowcow po wojnie a w gornictwie szczególnie. Nie bylo to Francji na ręke bo deficyt fachowcow byl tam też znaczny. W końcu uległa i duzo ludzi tu przyjechało. Czesć została czego nie pożałowała.